Remont kaplicy w siedleckim seminarium

Prof. Bogumił Leszczyński- przewodniczący Bractwa Św. Judy Tadeusza i ks. Paweł Kobiałka- prokurator siedleckiego Wyższego Seminarium Duchownego byli gośćmi Grzegorza Skwara w piątkowej audycji „Jak minął dzień” w Katolickim Radiu Podlasie.

Jak już państwa informowaliśmy Bractwo Św. Judy Tadeusza podjęło się zebrania funduszy na modernizację kaplicy siedleckiego Wyższego Seminarium Duchownego.
– Seminaryjna kaplica jest sercem naszego seminarium, jest to miejsce gdzie nasi klerycy, nasi przyszli kapłani uczą się „teologii na kolanach”- wyjaśnia ks. Paweł Kobiałka.
Wielkim pragnieniem inicjatorów akcji, jak również duchowieństwa jest uczynienie z seminaryjnej kaplicy miejsca godnego, tak aby wyglądała jak prawdziwa świątynia.

– Ubiegły rok był Rokiem Kapłańskim i Bractwo Św. Judy Tadeusza w ramach części tej działalności, którą określamy mianem samodoskonalenia się i zajmowania  sprawami kościelnymi zajmowało się również sytuacją księży w naszej diecezji, dyskutowało na temat powołań kapelańskich, analizowało dokumenty, które w tym czasie były wydane przez Kościół- tłumaczy prof. Bogumił Leszczyński- przewodniczący Bractwa Św. Judy Tadeusza i dodaje: W jednym z listów Ojca Świętego Benedykta XVI  znaleźliśmy takie ukierunkowanie na fakt, że kapłaństwo jest wielkim darem, a w czasie naszych wizyt w seminarium zauważyliśmy, że warunki w których alumni przygotowują się do przyjęcia sakramentu kapelaństwa są jeszcze w wielu elementach dalekie od doskonałości- zauważa prof. Leszczyński.

Bractwo Św. Judy Tadeusza zachęca wszystkich do wzięcia udziału w tej szczytnej inicjatywie i finansowego wsparcia remontu seminaryjnej kaplicy- całkowity kosz remontu to około 500 tys. zł. Osoby, które zechcą wesprzeć remont kaplicy mogą wpłacać pieniądze na konto siedleckiego Wyższego Seminarium Duchownego. Nr konta seminarium 0820 3000 4511 1000 0000 4623 60. Ważne, aby w tytule przelewu umieścić dopisek „KAPLICA”. Dane potrzebne do wykonania przelewu znajdują się również na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej.

O planowanym remoncie kaplicy informowaliśmy już państwa kilka dni temu. Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi remontu odsyłamy do tekstu Remont kaplicy siedleckiego Wyższego Seminarium Duchownego, tam znajdą państwo również wizualizację kaplicy po remoncie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


osiem + 9 =